fbpx

kvaliteetne betoonpõrand

miks valida betoonpõrandat?

Betoonpõrand on kasutamise ajal tehnosüsteemide kõrval üks enim hoolduskulusid nõudev osa hoonest. Kui tehnosüsteeme on aja jooksul hõlpsam uuendada, siis betoonpõranda kohta seda ütelda ei saa. Vastupidi, tihtipeale saadakse hiljem aru kui kaalukas otsus see kunagi oli. Õigesti projekteeritud, ehitatud ja hooldatud betoonpõrand kestab üle 100 aasta. Ehitiste põhiprobleemiks tulevikus, kes on valinud betoonpõranda pinnateostuse võib olla hoone vajumine, kuid betoonpõrand ise on tugev.

Olles teostanud mitmeid betoonpõrandate remonte, tuleb tõdeda, et kunagi kokku hoidud summad tuleb 10 aasta pärast kulutada betoonpõranda remondile, mis võib olla võrdne poole summaga, mis oleks kulunud ehitusmaksumusest. Teisisõnu, panustage täna tugevamale lahendusele veidi enam ja kokkuvõttes säästate enda reaalset raha oluliselt rohkem võrreldes sundolukorraga, kus peate tulevikus püsivalt probleeme lappima, millest mõned ei pruugigi ilma rekonstrueerimiseta lahendatavad olla.

betoonpõranda hooldamine

Betoon on ainus põrandamaterjal mis on kasutuses kõikides eluvaldkondades. Betoonpõrandale saab anda üsna erinevaid välimusi. Nagu iga materjali puhul, tuleb ka betooni võlu kõige paremini välja siis kui tuua esile talle ainuomane. Betoon on ühtviisi looduslik ja tehislik ehitusmaterjal, mis on küll inimese loodud, kuid toodetud looduses esinevatest komponentidest. Viimistlemise ja kaitsmise plaanis võib betoonpõrandad jagada laias laastus kolme gruppi:

 

  1. tehnilist vastupidavust vajavad, näiteks tööstus ja laondus. 
  2. esteetilisest vaatenurgast hinnatavad, näiteks kontorid, koridorid ja muud mõõduka koormusega kasutatavad üldotstarbelised ruumid;
  3. mõlemate omadustega ehk ruumid kus oodatakse põrandalt nii head väljanägemist, kuid esineb ka rohkem määrdumisi, vedelike mõju ja kulutuskoormust. Sellised tingimused on sageli kodudes või suure koormusega avalikus ruumis.

*Vastavalt sellele, kus betooni kasutatakse sõltub ka selle viimistlus ja hooldus protsess. 

betoonpõrand SISETINGIMUSES
  1. Igapäevane puhastamine: Tolmu ja liiva eemaldamine betoonpõrandalt on oluline, kuna need võivad põrandale kriimustusi tekitada. Kasutage pehmet harja või tolmuimejat selleks.

  2. Regulaarne pesemine: Betoonpõrandate korrapärane pesemine leige veega või neutraalse pH-ga puhastusvahendiga aitab eemaldada mustust ja plekke. Vältige happelisi või abrasiivseid puhastusvahendeid, mis võivad põrandat kahjustada.

  3. Kaitsekihi uuendamine: Mõned betoonpõrandad on kaetud kaitsekihiga (näiteks epoksüvärvi või lakiga). Kontrollige kaitsekihti perioodiliselt ja värskendage seda vastavalt vajadusele.

  4. Tähelepanu plekkidele: Tähelepanu tuleb pöörata plekkidele, eriti sisebetoonpõrandatel. Eemaldage plekid võimalikult kiiresti, et vältida nende sügavamat imendumist pinnasesse.

betoonpõrand välisTINGIMUSES
  1. Sage puhastamine: Välistingimustes olevad betoonpõrandad koguvad sageli mustust ja tolmu. Regulaarne puhastamine survepesuriga või harjaga aitab hoida neid puhtana.

  2. Lume ja jää eemaldamine:. Kasutage selleks lumelabidat või jääsulatust.

  3. Kaitsekihi uuendamine: Kui betoonpõrand on väljas ja on kaetud kaitsekihiga, kontrollige seda regulaarselt ja värskendage vastavalt vajadusele, et kaitsta pinda ilmastiku ja niiskuse eest.

  4. Plekkide ennetamine: Vältige õliplekke ja teisi plekke, mis võivad tekkida sõidukite või muude vedelike lekkimise tõttu. Kasutage tilkadega kaitsekatteid või ärge lubage neil pikka aega pinnal seista.

  5. Betooni tihendamine: Välistingimustes võib betooni aeg-ajalt tihendada, et vähendada pooride avatust ja suurendada vastupidavust niiskusele ja külmale.

Betoonpõranda hooldus on võtmeks nende pikaealisusele ja heale väljanägemisele. Igapäevase ja perioodilise hoolduse korral saate nautida oma betoonpõrandate ilu ja vastupidavust aastakümmneid.

Scroll to Top